Aké sú vaše ciele?

Chcete mať samostatne fungujúcu a ziskovú firmu?

Chcete byť lídrom, ktorý je bohatý a má dosť času pre seba a na rodinu? Buďte vzorom úspešného podnikateľa, ktorý má rešpekt a uznanie okolia. Vychovajte si vo firme ľudí, ktorí sú lojálni, samostatne pracujú a kryjú vám chrbát, aj keď tam nie ste. 

Ak firmu neriadite správne, rastie veľmi pomaly. Výkonných ľudí je v nej málo a preto musíte všetko robiť vy. Chceli by ste odovzdať niektoré povinnosti druhým, ale nedarí sa vám nájsť schopných ľudí. Preto vo firme trávite veľa času a aj tak máte pocit, že je málo zisková.

Nie sme bežná vzdelávacia inštitúcia

Ako dosiahnuť to, aby si majiteľ spokojne užíval život a jeho firma úspešne pracovala?

Prvoradou úlohou majiteľa nie je naháňať sa za objednávkami, ale vybudovať úspešný organizačný systém práce. Veď firmu bez zabehnutej organizácie by nikto nekúpil. A zdediť takúto firmu by bolo pre deti majiteľa iba veľkým trestom. Firma bez systému potrebuje geniálnych ľudí a tých je málo.
Naopak organizácia s dlhoročnou perspektívou má systém, o ktorý sa môžu jej ľudia oprieť v ťažkých časoch a v neprítomnosti zakladateľa firmy. Práve systém zabezpečí, že do firmy prijmete tých správnych, že bude sama vytvárať správny produkt, bude platiť faktúry načas a získavať zákazky, ktoré budú zaplatené.

Vypracujte dlhodobé firemné plány a stratégiu.

Naplánovať a dosahovať firemné i osobné ciele je jedna z kľúčových úloh majiteľa. O budúcnosti firmy rozhodnú vaše rozhodnutia a víťazná stratégia.

Vytvorte tím lojálnych a produktívnych ľudí

Majte efektívny systém náboru nových ľudí, kvalitne ich zaškoľte na základe spísaných postupov, aby ste mali tím lojálnych a produktívnych ľudí.

Získavajte zákazníkov s ľahkosťou.

Oslovte správnu cieľovú skupinu pomocou účinného PR a marketingu a pomocou efektívne nastaveného systému predaja zvyšujte tržby firmy.

Majte financie firmy pod kontrolou.

Pomocou dobre nastaveného systému financií zabezpečíte, aby vaša firma bola dlhodobo finančne stabilná a bezpečne rástla.

Komplexný a ucelený systém na riadenie firmy a ľudí

Prihláste sa na Seminár o produktivite
Získajte všetky údaje k dosiahnutiu vašich cieľov
Užívajte si úspešné podnikanie
Urobte si bezplatnú analýzu firmy

Poznáte silné a slabé stránky Vašej firmy?

 • Analýza bola vytvorená na základe skúsenosti v stovkách slovenských firiem
 • Ziskate prehrad o problémových oblastiach firmy
 • Výsledok analýzy s podrobným popisom vám pride na emailovú adres

 

O našej škole
HCA Slovakia

Úspešné podnikanie

My v HCA Slovakia vieme, že vaším cieľom je mať samostatne fungujúcu a ziskovú firmu. Chcete byť lídrom, ktorý je bohatý a má dosť času pre seba a na rodinu. Buďte vzorom úspešného podnikateľa, ktorý má rešpekt a uznanie okolia. Vychovajte si vo firme ľudí, ktorí sú lojálni, samostatne pracujú a kryjú vám chrbát, aj keď tam nie ste.

Ak firmu neriadite správne, rastie veľmi pomaly. Výkonných ľudí je v nej málo a preto musíte všetko robiť vy. Chceli by ste odovzdať niektoré povinnosti druhým, ale nedarí sa vám nájsť schopných ľudí. Preto vo firme trávite veľa času a aj tak máte pocit, že je málo zisková.

Sloboda v podnikaní

My v HCA Slovakia sme presvedčení, že pracujete veľmi tvrdo na tom, aby sa vašej firme darilo a patrila medzi špičku. Zaslúžite si byť uznávaným podnikateľom, ktorý je mienkotvorný pre ostatných.

Ako majiteľ denne riešite množstvo problémov a všetko končí na vašich pleciach. Niekedy to vedie k stresu, hnevu a nervozite. Často to vidíme aj v iných firmách. Preto už 20 rokov pomáhame majiteľom firiem, aby znovu získali slobodu, kvôli ktorej začali podnikať. Vyškolili sme viac ako 40.000 podnikateľov a zorganizovali sme vyše 3.000 školení.

Ladislav Pavlík
Prezident • Prednášateľ

Od roku 1991 až do roku 2000 bol spolumajiteľom úspešnej firmy, ktorá mala 120 zamestnancov a 5 pobočiek na území SR. Od roku 1997 sa venuje vzdelávaniu, jeho prednášky o manažmente, medziľudských vzťahoch, komunikácii, riešení stresu a zorganizovaní firmy, absolvovalo viac ako 5500 manažérov firiem.

Radoslav Gibala
Poradca pre vzdelávanie • Prednášateľ

Po absolvovaní Technickej univerzity vo Zvolene 6 rokov úspešne budoval a riadil firmu so 170 pracovníkmi a prednášal o time managemente, predaji a budovaní obchodných sietí v praxi. Od roku 2004 patrí medzi najlepších poradcov pre vzdelávanie a konzultantov Školy manažmentu L. Rona Hubbarda.

Katarína Pavlíková
Supervízor • Prednášateľ

Je supervízorkou kurzov a poradkyňou pre vzdelávanie, podieľa sa na prekladoch a príprave nových kurzov a študijných materiálov pre Školu manažmentu L.Rona Hubbarda. Je absolventkou Leningradského inštitútu spojov a VŠMU.

Jozef Prochászka
Poradca pre vzdelávanie • Prednášateľ

V oblasti predaja pôsobí od roku 1992. Začínal ako obchodník v priamom predaji. Neskôr pracoval v rôznych pozíciách- od obchodného zástupcu pre maloobchodné predajne, cez predajcu pre veľkoobchody, až po vedúceho oddelenia distribúcie značkových potravinárskych výrobkov.

Marcel Pavlík
Poradca pre vzdelávanie • Tlmočník • Prednášateľ

Vzdelávaniu manažérov sa venuje od roku 2010 a jeho prednášok sa ročne zúčastňuje približne 500 malých a stredných slovenských podnikateľov, ktorým pomáha naštartovať, rozbehnúť a stabilizovať ich firmy. Okrem toho sám podniká, je zakladateľom a spolumajiteľom vydavateľstva Alert, s.r.o., ktoré vydáva časopis Úspešní manažéri, ktorý poskytuje know-how o tom, ako na Slovensku, v našich podmienkach, podnikajú Slováci, ktorí pracujú čestne a ktorým sa darí.

Danica Legátová
Poradca pre vzdelávanie • Prednášateľ

Pochádza z Martina a po štúdiu na hotelovej akadémii začínala ako riaditeľ pobočky pre bartrové obchody. Neskôr pracovala ako celoslovenská riaditeľka predaja pre predaj cukroviniek a pred príchodom do Školy manažmentu pracovala ako manažér reklamy pre azet.sk, kde osobne viedla tím 35 obchodníkov. V HCA sa venuje oblasti personalistiky, je vydatá a žije v Turčianskych Tepliciach.

Roman Baláž
Supervízor • Prednášateľ

Narodil sa v Nových Zámkoch, je absolventom strednej odbornej školy elektrotechnickej. Začínal ako servisný technik, neskôr sa stal riaditeľom servisu. Zúčastňoval sa na rozvoji siete internetového pripojenia na strednom Slovensku, viedol tím programátorov vyvíjajúcich software pre zahraničný trh, bol manažérom jazykovej školy, aktívne budoval sieť predajcov v MLM systéme a bol spoločníkom v úspešnej firme so špecializovanou IT technikou. V HCA sa venuje najmä zaškoľovaniu pracovníkov a optimalizácii procesov. Je ženatý a žije v Podpoľaní neďaleko Banskej Bystrice.

Ivana Sekeráková
Prednášateľ • Kouč

Pochádza z Detvy a vyštudovala marketing na Univerzite sv. Cyrila a Metoda. Pracovala ako pedagogická pracovníčka a ako obchodníčka v priamom predaji špičkovej zubárskej techniky. V súčasnosti s dlhoročnou praxou pôsobí ako marketingový konzultant a ako prednášateľ v Škole manažmentu HCA, kde sa venuje marketingu, prieskumom a vzťahom s verejnosťou (PR). Je vydatá a žije v Prešove.

Heimo Bucerius
Prednášateľ

Je trénovaným finančným a manažérskym konzultantom Hubbardovej technológie manažmentu. S vyše dvadsaťročnou skúsenosťou prednáša semináre o finančnom a strategickom plánovaní, marketingu a firemnej štruktúre. Osobne odškolil už vyše 5000 účastníkov z rôznych oblastí. Jeho ďalšia firma, KONZEPT plus GRUNDBESITZ, GmbH., sa venuje poradenstvu v oblastiach predaja a stavby nehnuteľností a realít, strategických investícií, finančných produktov a majetkového a osobného poisťovníctva. Ku dnešnému dňu pomohli korporátnym a individuálnym klientom predať, získať alebo investovať do 10 260 nehnuteľností a strategických investícií.

Referencie klientov

Čo hovoria naši absolventi?

Pozrite si výsledky aké dosiahli absolventi našich školení. 96% z nich, pripisuje nárast ich podnikania práve vedomostiam z našich školení.

Myslím, že prínos HCA Slovakia je pre Slovensko nevyčísliteľný. Ak si predstavím, čo spôsobilo vzdelávanie v HCA pre našu firmu, potom v rámci Slovenska je to obrovský prínos, ktorý pozdvihol podnikanie v tejto krajine. Zlepšujete fungovanie organizácii, v ktorých pracuje nemalé množstvo ľudí a hlavne týmto ľuďom ste zlepšili ich život. Škoda len, že títo ľudia o tom vedia tak málo. Myslím, že žiadna škola mi nedala tak dôležité informácie.

 • Ing. Vladimír Vaško, GVP s.r.o.
 • Humenné

Dnešná doba sa veľmi rýchlo mení a kto sa na zmeny nepripravuje, bude to mať veľmi ťažké. Preto sa treba neustále vzdelávať. V HCA Slovakia sme našli funkčné spôsoby, ako rýchlo napredovať.

 • Ján Antal, Agglu Int., s.r.o.
 • Turčianske Teplice

Mne ako majiteľovi aj celej našej firme dalo štúdium v HCA Slovakia veľmi veľa. Najviac oceňujem pravdivé a rýchlo použiteľné informácie. Stačí prísť, naštudovať, zaviesť ich do praxe a výsledky sa dostavia. Vďaka štúdiu sa zvýšila naša tvorivosť a celá firma sa zrýchlila a zlepšila.

 • Peter Vanka, ORIN Slovakia, s.r.o.
 • Zvolen

Dobrý podnikateľ by mal poznať ľudí, mal by vedieť, ako myslia a prečo sa správajú tak, ako sa správajú. Preto by som všetkým podnikateľom odporúčal, aby sa zlepšovali a študovali v HCA Slovakia. Vďaka tomu sa bude lepšie dariť nielen ich firme, ale aj rodine a celej spoločnosti.

 • Michal Homza, PSS SVIDNÍK, a.s.
 • Svidník

Akonáhle som začal študovať v HCA Slovakia, naučil som sa odovzdávať prácu druhým, ktorí to boli zrazu schopní robiť rovnako dobre – ak nie lepšie – ako ja. Firma začala znovu rásť a naše myšlienky sa začali rýchlo a masívne šíriť.

 • Marek Pitoňák, VEGAS Group s.r.o.
 • Poprad

Mojou prvou zásadou je byť o krok pred konkurenciou vďaka správnym informáciám. V našej firme si vždy rýchlo otestujeme, či niečo naozaj funguje alebo nie. A spolupráca s HCA Slovakia funguje. Z mojej skúsenosti sa preto oplatí študovať.

 • Marián Vysoký, AV GAST, s.r.o.
 • Košice

V roku 2011 sa moja firma rozrástla a organizačne som ju nezvládal. Vtedy som sa dostal na seminár HCA Slovakia. V priebehu roka som jednu oblasť vo firme za druhou dal do poriadku. Výkon firmy sa strojnásobil a ja mám viac času na rodinu a koníčky. Preto školenia od HCA Slovakia vrelo odporúčam.

 • Milan Paprčka, CBS spol, s.r.o.
 • Kynceľová

Školenie v HCA Slovakia sa nám veľmi osvedčilo. Naši ľudia presne vedia, čo a ako vo firme funguje, sú viac samostatní a viac sa stotožňujú s našimi cieľmi. Je jedno, čo človek robí, ale mal by sa vždy vzdelávať, lebo potom sa mu pracuje ľahšie a lepšie.

 • Michal Dobrota, L & M interiér, s.r.o.
 • Banská Bystrica

Podnikateľ musí mať prirodzenú autoritu, veľké schopnosti a ľudí, ktorí ho pre tieto schopnosti rešpektujú. Naučiť sa riadiť ľudí je možné a netreba vymýšľať teplú vodu. O tom som veľa študoval a mnoho sa aj naučil hlavne v HCA Slovakia.

 • Ľuboš Regec, TIS Slovakia, s.r.o.
 • Stará Ľubovňa

My sme mali to šťastie, že sme mohli využiť služby HCA Slovakia už pred rokmi. Strašne nás to posunulo dopredu a zmenilo naše rozmýšľanie a pohľad na podnikanie ako také. Všetko sme znásobili minimálne dvojnásobne. Počet zamestnancov, príjem, zisk atď. Mne ako osobe sa zmenil život a želal by som to každému z vás. Bol som niekoľko rokov po veľmi, veľmi ťažkej autohavárií, ktorú som si zapríčinil sám a moje uzdravovanie nastalo aj vďaka ziskom zo školení, ktoré som absolvoval v HCA.

 • Marián GERBOC, GVP, s.r.o.
 • Humenné

Žiadny titul nie je zárukou toho, že sa človek v podnikaní uchytí, iba praktické vedomosti. V HCA Slovakia takéto vedomosti existujú v oblasti obchodu, manažmentu aj výberu ľudí. Preto tam odporúčam študovať.

 • Róbert Zagyi, MARKÍZY, s.r.o.
 • Rimavská Sobota
Stiahnite si e-book 10 smrteľných hriechov šéfa
 • Aké sú najčastejšie chyby šéfov?
 • Čomu sa vyhnúť, aby od vás neodišli schopní ľudia?
 • Prečo je dôležité mať správny plán a organizáciu práce?
 • 50 otázok o šéfovaní, ktoré si musí položiť každý majiteľ
otázky a odpovede
Odpovede na najčastejšie otázky
Ako riadiť ľudí?

O riadení zamestnancov koluje množstvo mýtov a poloprávd. Tá najčastejšia hovorí, že riaditeľom sa človek musí narodiť, že je to otázka talentu alebo zázračných vlôh. Táto veta je asi taká pravdivá, ako keby sme povedali, že na šoférovanie musí mať človek špeciálne gény. Samozrejme, nie z každého šoféra môže byť pretekár, ale naučiť sa to dokáže každý z nás. Platí to aj pre riadenie ľudí, podmienkou ale je, že viete, čo sa máte učiť.

Viac sa dočítate v článku »

Ako znížiť stres v práci?

Prečo je potrebné riešiť stres? Lebo stresujúce faktory spôsobujú veľa zlých vecí. Znižujú výkonnosť človeka aj celej firmy, klesá efektivita pracovníkov a v konečnom dôsledku, ak tento stav trvá dlhodobo, končí chorobou pracovníka. Tak sa najprv pozrieme na niektoré príčiny vzniku stresu.

V prvom rade je to samotná osobnosť pracovníka. Na druhom mieste je jeho spôsob práce. Tretím faktorom je vplyv podriadených na šéfa. Štvrtým faktorom, ktorý je omylom často považovaný za hlavnú príčinu stresu, sú vonkajšie vplyvy, napríklad dodávatelia, zákazníci, vláda, počasie či daňoví úradníci. Tieto faktory môžu byť natoľko nepredvídateľné a nepochopiteľné, že ich veľa manažérov spája s takzvanou vyššou mocou, náhodou či osudom.

V článku sa dočítate, ako tieto príčiny stresu odstrániť »

Ako vybudovať úspešnú firmu?

Úspešný podnikateľ je ten, kto svoju firmu vybuduje takým spôsobom, aby dokázala úspešne fungovať aj bez jeho prítomnosti. Vtedy ju podľa svojej úvahy môže predať, delegovať alebo sám rozvíjať ďalej. Takýto človek dokáže mnoho malých víťazstiev zladiť a nasmerovať tak, že z toho vznikne jeden obrovský, trvalý a neohroziteľný úspech. Svoju firmu môže predať, ale nemusí: pointa je v tom, že ju dostal do stavu, v ktorom dobre funguje aj bez neho. Čo s ňou urobí potom, je druhá vec.

Viac si o tejto téme prečítajte v článku »

Ako zvýšiť motiváciu ľudí?

Jednou z hlavných príčin demotivácie ľudí je strata možnosti dosahovať nové ciele v práci alebo nezáujem človeka niečo nové dosiahnuť. Takíto ľudia si potom hovoria vyhorení pracovníci, chodia po firme ako bez duše, stále sa cítia unavení a ak tento stav trvá dlho, môžu z neho aj ochorieť.

Viac o motivácii sa dočítate v článku »

Konzultácia zdarma

Zanechajte nám na Vás kontakt a my sa Vám ozveme

Prihláste sa na bezplatnú online konzultáciu s niektorým z našich skúsených koučov a prednášateľov.

Do správy môžete napísať aj stručný popis vašej situácie, prípadne oblasť firmy, o ktorej sa chcete s nami poradiť.

 

 

 

 

 

 

.

Zadajte vaše celé meno.
Zadajte vašu e-mailovú adresu.
Zadajte vašu firmu.
Zadajte vaše telefónne čislo.
Napište nám správu.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...