Prípadová štúdia

Naučil som sa ako byť skutočným majiteľom firmy.

HCA Slovakia mi otvorilo oči v tom, čo znamená podnikať a riadiť firmu. Predtým som mal myslenie drobného živnostníka, ktorý má firmu s 50 zamestnancami. Všetko sme sa spoločne s mojimi spoločníkmi snažili riadiť na priamo. To fungovalo vždy len do určitej veľkosti. Vyrástli sme a potom znova padli. HCA Slovakia ma naučilo ako byť skutočným majiteľom firmy, ako mať veľkú firmu a neuštvať sa pri tom.

  • Ľubomír Kunaj, Stolárstvo u Kunaja, s.r.o.
  • Štrba

Výsledky spolupráce s HCA Slovakia

Výber a zaškoľovanie nových ľudí prebieha automaticky

Vďaka informáciám zo školení HCA Slovakia sme spísali pracovné postupy, ktoré sú pre ľudí zrozumiteľné a dokážeme ich efektívne zaškoliť na požadovanú pracovní pozíciu. Preto nový človek veľmi rýchlo začína produkovať alebo sa s ním rozlúčime a neoberá nás o čas.

Jednoznačná firemná štruktúra a systém štatistík

Keď sme zaviedli Org Board (organizačnú štruktúru), tak sa zmenšil zmätok v riadení jednotlivých oddelení. Teraz je jasné, kto má čo na starosti a čo je výsledkom jeho práce. Každý zamestnanec má svoje týždenné a denné plány a meria svoju výkonnosť pomocou štatistík. Vedúci potom vie veľmi rýchlo určiť, kto má aké výsledky.

Zaviedli sme poriadok vo financiách

Vo výrobnej firme pri dlhodobých veľkých projektoch bolo náročné sledovať ziskovosť jednotlivých zákaziek. Vďaka údajom o finančnom plánovaní, cenotvorbe a pomoci odborníkov sme vo financiách zaviedli jednoznačný systém. V súčasnosti viem v akejkoľvek chvíli povedať, aký máme skutočne zisk.

Marketingová a PR stratégia prináša nových zákazníkov

Aktívne pracujeme na dobrom PR a marketingu firmy. Nabral som odvahu  na natáčanie produktových videí, ktoré umiestňujeme na web, YouTube a Facebook. Vďaka videám, email marketingu a celkovo dobre nadstavenej stratégii máme množstvo dopytov a nových zákazníkov.


O spoločnosti Stolárstvo u Kunaja, s.r.o.

Spoločnosť KUNAJ je svetový expert v komplexnom riešení drevených a drevo hliníkových okien a dverí a bezpečnostných dverí. Modernú spoločnosť, zameranú v prvom rade na kvalitný servis, produkty a tím, riadi už tretia generácia rodiny KUNAJ. Pre  zákazníkov ponúka kompletný manažment prvotriednych okien a dverí od projekcie až po montáž.


Vzdelávanie zastrešoval:

Radoslav Gibala

Predajca • Prednášateľ

Po absolvovaní Technickej univerzity vo Zvolene 6 rokov úspešne budoval a riadil firmu so 170 pracovníkmi a prednášal o time managemente, predaji a budovaní obchodných sietí v praxi. Od roku 2004 patrí medzi najlepších poradcov pre vzdelávanie a konzultantov Školy manažmentu L. Rona Hubbarda.

Zažite podobný úspech aj Vy
a vzdelávajte sa s nami.

Stiahnite si e-book 10 smrteľných hriechov šéfa
  • Aké sú najčastejšie chyby šéfov?
  • Čomu sa vyhnúť, aby od vás neodišli schopní ľudia?
  • Prečo je dôležité mať správny plán a organizáciu práce?
  • 50 otázok o šéfovaní, ktoré si musí položiť každý majiteľ
Sme tu, aby sme Vám pomohli

Sme tu, aby sme Vám pomohli

Pokiaľ máte otázku ohľadom riadenie firmy, práce s ľuďmi, personalistiky, marketingu a PR, financií, či predaja, napíšte nám. Nechajte nám Vaše kontaktné údaje a my sa Vám ozveme.

Zadajte vaše celé meno.
Zadajte vašu e-mailovú adresu.
Zadajte vašu firmu.
Zadajte vaše telefónne čislo.
Napište nám správu.
Súhlaste so spracovaním osobných údajov.

Správa sa odosiela ...