ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Skutočné bohatstvo firmy

2017-08-11 09:28:53 | kategória Vedenie firmy
 Skutočné bohatstvo firmy

Každá firma, ktorá chce dobre fungovať, sa musí postarať o viacero oblastí. Je veľmi dôležité mať majetok, firemné know-how, dobrých zákazníkov a peknú budovu. Najcennejším „majetkom“ firmy sú však jej vlastní ľudia. To je to najhodnotnejšie, čo firma môže vôbec mať. Môžete mať skvelé stroje, plné sklady a perfektných zákazníkov, no ak nebudete mať ľudí, ktorí sa o to budú starať, nebudete úspešný.

Nájsť dobrého zamestnanca je nielen veľmi dôležité, ale dnes aj veľmi náročné. Niektorí podnikatelia tvrdia, že tí dobrí pracujú vždy u konkurencie. Neplatí to doslova, ale faktom je, že priemerných je veľa, slabých tiež a tých naozaj schopných je ako šafranu. O to viac vás ako šéfa mrzí, pokiaľ niekto z tých dobrých, ktorý to s vami ťahá už roky, pracuje aj za troch a nepýta si za to ani euro navyše, dáva výpoveď a odchádza preč. Bez takýchto ľudí sa totiž firma nepohne vpred. Čo je dôvodom ich odchodu a ako si ich udržať?

Celý článok si prečítate, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor článku: Ladislav Pavlík

Foto: Freepik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,