ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Máte také výsledky, ako by ste chceli mať?

2018-05-30 08:58:36 | kategória Vedenie firmy
 Máte také výsledky, ako by ste chceli mať?

S mojimi klientmi sa často rozprávam o tom, čo chcú dosiahnuť a aké výsledky či produkt chcú vytvoriť. Väčšinou už nejaké výsledky majú a sú dobré, no ak viete a veríte tomu, že to môže byť ešte lepšie – a verte mi, že to lepšie môže byť stále – potom budete hľadať a skúmať, ako pracovať efektívnejšie.

V prvom rade ale musíme presne zadefinovať, aké to chcete mať a v čom to chcete zlepšiť. Cela finta začína na konci vzorca BYŤ-ROBIŤ-MAŤ: ak chcete MAŤ nejaký výsledok, musíte pre to niečo ROBIŤ, aby ste ho dosiahli, a na to, aby ste mohli robiť tie správne veci, musíte BYŤ niekým, kto dokáže takéto veci robiť, čiže musíte nabrať potrebné znalosti, vedomosti a skúsenosti. Je zaujímavé, že ľudia menia činnosti, menia to „ROBIŤ“ a hoci netvrdím, že je to nesprávne, ich „MAŤ“, ich výsledok je buď stále rovnaký, alebo sa aj mení, ale nie k želanému stavu.

Nedávno sme u jedného klienta spustili ďalšiu fázu zavádzania naštudovaných údajov do praxe a začali sme delegovať celé oblasti tak, aby ich mali ľudia úplne pod kontrolou. Napríklad sme delegovali servis výpočtovej techniky, ale nie je delegovanie ako delegovanie: jedna vec je povedať pracovníkovi „Ty budeš šéf a pracuj“, a je niečo iné mu celú činnosť správne odovzdať.

Celý článok si môžete prečítať, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor článku: Roman Baláž

Designed by Freepik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ing. Tomáš Starinec, 31.5.2018 14:40
Dobre