ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Manažment musí byť zábavou

2011-09-08 10:47:39 | kategória Vedenie firmy
 Manažment musí byť zábavou

Manažment môžete prirovnať k hre

Manažment môžete prirovnať k hre. Hra, aby mohla byť zábavou, vyžaduje, aby jej hráč mal určité schopnosti. A je jedno, či hráte mariáš alebo riadite fabriku. Najlepšie sa darí ľuďom, ktorí manažment robia s veľkou ľahkosťou. A naopak, príliš vážnym ľuďom sa v manažmente nedarí. Niečo tu ne-hrá. Nie je v poriadku "duch jeho hry". Všetko čo robíte, má v sebe nejaké „fluidum“, je to niečo, čo charakterizuje váš celkový štýl, spôsob dosahovania cieľov, komunikáciu či riešenie problémov. To ukazuje ako hráte HRU. Môže to byť zošnurované a ustráchané. Je zlé, ak má manažér dušu úradníka, ktorý nesmie riskovať a rozhodovať. Naopak váš štýl môže byť ľahký, presný a so zdravou dávkou rizika.

Čím beriete život viac tragicky, tým viac strácate. Byť neustále prehnane vážny  je garantovaná metóda, ako nevyhrať žiadnu hru. Ak chcete vyhrať, musíte byť tak trochu "pojašený". Potrebujete byť emočne vyššie nad priemerom. Musíte byť schopní "konštruktívne nesúhlasiť" s nesprávnymi vecami. Podmienkou je, aby sa raz ukázalo, že tá „pojašenosť“ bola racionálna a víťazná. Veď keby niekto povedal pred 200 rokmi, že budú lietať lietadlá, tak by ho pokladali za blázna. Ten kto hrá hru, ten ide za zmenami, za novými vecami. Hra funguje len vtedy, ak máte dosť odvahy. Ak nemáte odvahu a sebadôveru, nemali by ste byť manažérom.

Sebadôvera vyplýva z toho, že sa vyznáte vo svojej práci. Nemôžete vyhrať hru, ak budete priemerní, vtedy nemôžete nič hodnotného získať. Vždy sa dajú spraviť vylepšenia, ktoré dokážete urobiť. Napr. si neustále vylepšujete byt. A  rovnako je to aj s každou inou aktivitou. V živote je každý deň niečo, čo môžete vylepšiť. Ale na to musíte veľa vedieť. Vraví sa, že keď sa človek prestane učiť, tak zomiera. Keď už nevidíte nič, čo by ste sa v tomto živote mali naučiť, tak ste ako manažér skončili. Zmeníte sa na obyčajný kameň. Kameň sa nepotrebuje nič naučiť. Kameň nevyhrá žiadnu hru.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,