ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Existuje oblasť, v ktorej sa vám nedarí?

2017-04-20 13:43:00 | kategória Vedenie firmy
 Existuje oblasť, v ktorej sa vám nedarí?

Ak sa vám v práci darí, tak je to preto, lebo rozumiete oblasti, ktorej sa venujete. Študovali ste ju, poradili vám, máte vlastnú prax a skúsenosti. Vo svojej mysli máte presne tie informácie, ktoré sú správne a fungujú v živote.

Ale ak sa vám v práci, v živote alebo v istej oblasti nedarí, zjavne sa opierate o nejaký mýtus, či nepravdivý údaj. Skrátka ste kedysi uverili, že je pre váš život pravdivý a dobrý.

Takýto údaj nazývame falošný údaj. Falošný údaj preto, lebo vás podobne ako falošný priateľ zrádza v bežnom živote a dostáva do obrovských problémov. Ako sa taký falošný priateľ a teda aj falošný údaj prejavuje? Tvári sa ako verný kamarát, vy mu dôverujete a popritom vám skryto, poza chrbát, ničí celý váš život. A vy nemáte ani smietku pochybnosti o jeho správnosti a dôveryhodnosti. Vôbec nepredpokladáte, že práve on je nebezpečný. Dokonca ho podporujete a veríte mu. A tým sa jeho moc nad vami a inými oklamanými ľuďmi stáva obrovskou.

Čo máte teda spraviť, ak sa vám v nejakej oblasti života nedarí? Musíte nájsť falošný údaj a „vymeniť“ ho za správny. Nájsť nesprávnu informáciu, ktorú používate a vymeniť ju za dobrú. Toto za vás bohužiaľ nik iný neurobí.

Dobre viete, že úspešnej praxi manažéra vždy predchádzala kvalitná teória manažmentu. Existujú múdre teórie a existujú aj tie hlúpe. Prečítali ste množstvo kníh, vypočuli veľa prednášok, urobili veľa skúšok. Vy viete, že je to tak. Ba možno tých hlúpych je omnoho viac, ako tých použiteľných v živote. Ale ako rozoznať dobrý údaj od falošného? Ktorý je ten nesprávny a môže mi zničiť život?

Celý článok si prečítate, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor článku: Ladislav Pavlík

Foto: Freepik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,