ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Čo robiť, keď ľudia kladú odpor vašim plánom?

2020-04-22 08:42:38 | kategória Vedenie firmy
 Čo robiť, keď ľudia kladú odpor vašim plánom?

Na začiatku je potrebné povedať, že veľká väčšina zamestnancov si uvedomuje nutnosť zmien a nových plánov. Obranná reakcia, ktorá sa u mnohých vyskytuje už pri spomenutí slova „plán“ alebo „zmena“, teda nepochádza z toho, že by zamestnanci boli od podstaty proti nim. Prichádza preto, lebo väčšina ľudí – dobrých zamestnancov nevynímajúc – chcú od života hlavne pokoj a stabilitu, a v minulosti už zažili zmeny, ktoré im ju narušili. Preto sa veľká zamestnancov inštinktívne bojí čohokoľvek nového. Iba relatívne malé percento ľudí má výdrž a ochotu skúsiť presadiť niečo nového napriek zlyhaniam. A pokiaľ pracujete na vedúcej pozícii, ste jedným z nich.

Pri presadzovaní vašich plánov sa treba držať niekoľkých jednoduchých pravidiel. 

Celý článok si prečítate, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor: Marcel Pavlík

Foto: Freepik

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,