ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Chcete firmu zdvojnásobiť?

2020-04-21 10:23:10 | kategória Vedenie firmy
 Chcete firmu zdvojnásobiť?

Každá firma, ak chce prežiť, musí expandovať. To znamená, že musí zaberať stále nový priestor, získavať nových zákazníkov, zväčšovať objem predaja a tak ďalej. No v istom bode narazí na fyzický strop: počet zákazníkov na danom území je konečný a ohraničený trh sa rýchlo zasýti. Skutočná expanzia si teda vyžaduje, aby ste fyzicky zabrali nový priestor.

 Každý majiteľ si musí uvedomiť, že keď jeho firma prichádza na miesto, kde dovtedy nebola, nemôže sa správať rovnako ako doma. Prečo je to tak? Nuž, lebo ju nikto nepozná. Darmo je firma známa v Bratislave: pokiaľ o nej v Humennom alebo Poprade doteraz ani nepočuli, v očiach zákazníkov v podstate neexistuje. Mám však dobrú správu: táto faktická neexistencia sa dá veľmi rýchlo zmeniť na prudkú expanziu. Podmienkou je, že viete, čo robíte.

Celý článok si prečítate, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor: Ing. Ladislav Pavlík

Foto: Freepik

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,