ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Chcete byť neporaziteľný?

2020-05-20 11:31:53 | kategória Vedenie firmy
 Chcete byť neporaziteľný?

Konkurencia – ako by nám len bolo bez nej dobre! Rok či dva by sme tvrdo pracovali, získali si verných odberateľov, tí by nám automaticky posielali objednávky, nefrflali by na kvalitu a poslušne by zaplatili za čokoľvek, čo im ponúkneme. Predstava lákavá a veľmi očarujúca, ale nereálna.

Potrebujeme konkurenciu? Áno, lebo ak nás nikto nenaháňa, spomaľujeme. Väčšina ľudí je už raz takých – ak nemusia pracovať, upadajú. Len sa pozrite na to, ako pracujú niektorí štátni úradníci, ktorí sa cítia nevymeniteľní alebo ako sa správajú k zákazníkom veľké monopoly. Úroveň ich služieb ide dolu. Schopná konkurencia je užitočná ako vlk, ktorý naháňa stádo srniek a tým ho udržuje v kondícii. Tá srnka, ktorá je lenivá bežať alebo už nevládze, poslúži ako obedové menu. Čo už, taký je život.

Buďte vždy o krok vpred v kvalite

Konkurencia nám svojím tlakom nechtiac pomáha v tom, aby sme udržali vysokú úroveň kvality našich služieb a tovaru. Nedovolí nám zaspať a uspokojiť sa s tým, čo sme doteraz dokázali. Dokazuje nám pravdivosť pravidla, že všetko, o čo sa nestaráme, časom začína chátrať a môže sa veľmi rýchlo rozpadnúť. To platí aj o starých zákazníkoch, aute, záhrade alebo rodinných vzťahoch.

Buďte neustále v strehu

Nezabúdajte na to, že nová konkurencia sa môže objaviť vždy. 

Celý článok si prečítate, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor článku: Ing. Ladislav Pavlík

Foto: Freepik

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,