ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Buďte úspešným kapitánom

2020-06-15 10:23:44 | kategória Vedenie firmy
 Buďte úspešným kapitánom

Iste so mnou budete súhlasiť, keď poviem, že Slováci sú veľmi šikovní ľudia. Oddávna si vedeli postaviť dom, opraviť vodovodné kohútiky, detské hračky, svoje aj susedove auto, vymaľovať steny a tak ďalej. Po istom čase nabralo veľké množstvo z nich guráž a založili si živnosť, či firmu kde pracujú dodnes, žiaľ na veľa pracovných postoch a zabúdajú na ten svoj kapitánsky.

Ja osobne už roky denne stretávam skvelých, šikovných majiteľov a riaditeľov firiem, ktorí sa rozhodli, v čom budú okoliu nápomocní, vytvorili produkt a k tomu nádherný firemný priestor, kde zamestnávajú svojich ľudí a vítajú svojich zákazníkov.

Vidím v nich kapitánov pomyselných vlajkových lodí, svojich skvelých firiem. Udávajú ich smer a držia kormidlo pevne vo svojich rukách. Počas uplynulých rokov riadili svoju loď, ako len najlepšie vedeli, podľa svojho najlepšieho svedomia, hoci aj bez kapitánskeho preukazu. Škola života, ktorú absolvovali, ich síce naučila veľa, no má tri nevýhody. Po prvé, pomerne dlho trvá. Často mi klienti na stretnutiach hovoria: „Čo by som dal za to, keby som to, čo viem teraz, vedel pred piatimi, či dvadsiatimi rokmi! Toľkým chybám som sa mohol vyhnúť!“ Po druhé, táto škola je pomerne drahá. Učiť sa všetko na vlastnej skúsenosti znamená vyhodiť von oknom desaťtisíce, niekedy státisíce eur. A po tretie, škola života zvykne pomerne dosť bolieť. Tvrdenie „kto trikrát neskrachoval, nie je podnikateľ“, sa síce hovorí len zo žartu, ale bude na tom niečo pravdy. Tak či onak, učiť sa na vlastných chybách nie je príjemné a berie to človeku množstvo energie. Poznám mnohých ľudí, ktorí firmu rozbehli, zlyhali a začali odznova na zelenej lúke. Problém nebol v nich ani v zákazníkoch, ale iba v tom, že nemali tie ďalšie vedomosti.

Ak si chcete k vašej praktickej časti, ktorú už máte rokmi zvládnutú, doštudovať aj dôležité teoretické vedomosti, prihláste sa na štúdium kapitánskeho kurzu študijný program Professional. Radi vás u nás uvidíme, lebo kapitánske skúšky sa dajú zložiť aj dodatočne.

Tento študijný program zahŕňa základné princípy riadenia každej vlajkovej lode. Každý majiteľ aj riaditeľ firmy týmto štúdiom získa obrovskú kompetenciu pre stabilné riadenie svojej vlajkovej lode v akejkoľvek búrke či na pokojnej hladine.

Mimochodom, kapitánsky preukaz je určený nielen majiteľom (kapitánom), ale aj jeho dôstojníkom, ktorí ho sprevádzajú na vrchnej palube lode. To znamená, aj jeho výkonným, personálnym, obchodným, výrobným či technickým riaditeľom. Dôvodom je to, že výkon vašej firmy v skutočnosti nebude závisieť iba od vašich schopností, ale hlavne od schopností vášho stredného manažmentu. Práve oni sú v skutočnosti ľudia, ktorí firmu ťahajú vpred, lebo iba oni dokážu presadiť vaše zámery na tie najnižšie úrovne, aby sa zrealizovali. Problémom býva to, že zámery vedenia nie sú vždy stredným manažmentom pochopené správne, alebo, pokiaľ aj áno, nie vždy sa s vami stotožnia. Preto ich musíte čo najskôr dostať na palubu, aby uvažovali, rozhodovali, cítili a pracovali spolu s vami. Sú to tí najcennejší ľudia, ktorých máte. Preto ich na svoj najbližší seminár vezmite so sebou – nebudete ľutovať ani minútu! Do skorého videnia u nás v HCA.

Autor článku: Vierka Lišková

Foto: Freepik

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,