ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Ako zmeniť krízu na príležitosť

2020-09-21 11:47:32 | kategória Vedenie firmy
 Ako zmeniť krízu na príležitosť

Prečo vypukla ekonomická kríza? Ako ju bez ujmy prežiť? Tieto otázky trápia analytikov ale aj obyčajných ľudí na celom svete. Odpovedí múdrych ale aj hlúpych máte viac ako je listov na strome. Iba jedna vec je istá. Je tu priveľa indikátorov, že tu mnoho vecí nie je v poriadku.

V akejkoľvek skutočnej kríze sme často svedkami divných krachov vlajkových lodí priemyslu a následného potopenia ich malých a od nich závislých firemných satelitov. Vidíme demonštratívne prepúšťanie zamestnancov, vnímame zjavný zmätok, ba až bezradnosť veľkých politikov, úplne protichodné a často nezmyselné vyhlásenia odporujúce zdravému rozumu „kvázi odborníkov“, ktorí v živote nedržali v rukách lopatu a neriadili žiadnu firmu. A to všetko je hojne „žhavené“ neutíchajúcimi, plamennými katastrofickými správami v médiách každého druhu.

Drvivá väčšina tlače, televízie a internetových portálov vytvárajú u slabších pováh pocit, že zajtra skončí svet. Negatívnych informácií je toľko, až sa to zdá podozrivé. Médiá vždy niekto vlastní a vždy niekomu slúžia.

A kto spôsobil problémy firiem? Tu uvediem iba jeden, nie veľmi populárny názor. Objektívne treba povedať, že firmy sa dostávajú do ťažkého stavu hlavne vlastným pričinením a iba v menšej miere vďaka celosvetovej ekonomickej recesii.

Celý článok si môžete prečítať, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor článku: Ing. Ladislav Pavlík


získajte ZDARMA tipy od autora článku
4 najväčšie chyby šéfov


Foto: Freepik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,