ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Ako mať firmu, ktorá bude prosperovať desiatky rokov?

2017-05-23 12:51:05 | kategória Vedenie firmy
 Ako mať firmu, ktorá bude prosperovať desiatky rokov?

Veľa majiteľov sníva o tom, že raz vybuduje takú firmu, ktorá dobre funguje bez jeho prítomnosti, zabezpečí mu slobodu a príjem aj po jeho odchode do dôchodku. Ale dosiahne to iba málokto. Ak dnes majiteľ úspešnej firmy aj po desiatich rokoch podnikania osobne získava zákazky, prijíma ľudí, vystavuje faktúry, rieši reklamácie a chodí kupovať kolky na poštu, tak určite nie je na ceste ku slobode a zaručene nerobí svoju prácu. Nielenže nikde nemá svojho nástupcu, ale sloboda, kvôli ktorej začal podnikať, mu uniká pomedzi prsty.

Nemám čas: som mizerný manažér!

Iba máloktorý majiteľ má na začiatku podnikania presnú predstavu o tom, ako sa bude jeho firme dariť o pätnásť rokov. Často ju zakladá iba preto, lebo prišiel o prácu, mal nepríjemného šéfa alebo chcel sám robiť niečo nové. Nech už bola pôvodná príčina akákoľvek, vo väčšine prípadov začne majiteľ podnikať preto, aby nejako prežil. A keď sa mu začne dariť, postupne prijíma ľudí, získava prvé vážne zákazky, nakupuje stroje a vytvára prvý zisk. Po pár rokoch podnikania si začína uvedomovať, že jeho podnikanie potrebuje pevnejšie základy. Zisťuje, že pre trvalý úspech je málo iba mať veľa ľudí a tvrdo pracovať. Začne ho trápiť problém efektivity. Hoci sú zavalení množstvom práce a otočia veľa peňazí, zisk je malý. Tak ešte viac pridá a má ešte menej času. Pokiaľ tento stav trvá niekoľko rokov, voľného času ubúda, šedivých vlasov a zdravotných problémov pribúda. Podnikanie bez zisku nikam nevedie a celé sa to mení na nočnú moru.

Moja firma o 15 rokov: predať, darovať či zrušiť?

Celý článok si prečítate, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor článku: Ladislav Pavlík

Foto Freepik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,