ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Silvia Kostolná: Dobrého uchádzača najlepšie preverí skutočná produkcia

2021-02-16 11:42:18 | kategória Rozhovory
 Silvia Kostolná: Dobrého uchádzača najlepšie preverí skutočná produkcia

Vo svojom okolí často vidím ľudí, ktorí sú nadšení z nových vedomostí a zrazu vidia riešenia tam, kde ich predtým nevideli.

SILVIA KOSTOLNÁ pracuje v HCA Slovakia na poste personalistu. Je to stále usmiaty, vždy pozitívne naladený človek. Okrem toho je aj skúsená supervízorka a vysoko vzdelaná odborníčka na manažérsku technológiu, ktorú u nás prednášame. Vyspovedali sme ju o jej práci, záujmoch, aj cieľoch do budúcna.

Ako si sa dostala k práci v HCA Slovakia?

S Lackom Pavlíkom sme sa poznali ešte pred vznikom HCA. Boli sme kolegovia, ja som pracovala v bratislavskej pobočke, on v Košiciach. Keď zavítal do Bratislavy, často sme hodiny a hodiny prerozprávali o všeličom možnom. Raz mi rozprával o svojej vízii vybudovať HCA a spýtal ma, či chcem robiť supervízorku – a ja som súhlasila. Časť štúdií, ktoré som musela zvládnuť, som popri práci absolvovala v Budapešti a po viac ako roku som supervízorovala svoj prvý kurz.

Čo ti dáva práca v HCA Slovakia?

Práca v HCA mi dáva pocit, že robím niečo, čo má zmysel a zároveň to pomáha ľuďom. Dôležité pre mňa je aj to, že sa stále učím nové veci, posúvam sa ďalej, pracujem na sebe. Keď k tomu pridám skvelý a tvorivý kolektív s dobrými vzťahmi a priateľskou atmosférou, tak mi vznikne ideálne scéna, po ktorej musí túžiť každý zamestnanec.

V HCA Slovakia pracuješ na poste personalistu. Zaoberáš sa hlavne náborom nových pracovníkov. Aká je podľa teba súčasná situácia na trhu práce? Je dostatok dobrých uchádzačov o prácu?

Situácia je na trhu práce za posledných pár mesiacov dosť premenlivá. HCA v mesiaci máj zaznamenala dvojnásobok ohlasov na inzerát v porovnaní s marcom. Hlásili sa však aj takí ľudia, ktorí nemali s danou pozíciou absolútne žiadne skúsenosti, robili celý život na pozícii krupier alebo čašník, čo je od pozície obchodného zástupcu dosť vzdialené. Myslím si, že je stále dostatok vhodných kandidátov, a stále je dostatok možností, ako ich osloviť a zaujať.

Kde vyhľadávaš potenciálnych pracovníkov? Čo je podľa teba najviac osvedčená metóda výberu nové zamestnanca?

Nových ľudí vyhľadávam na pracovných portáloch. O metóde výberu nového zamestnanca by sa dala napísať celá kniha. Je niekoľko vecí, ktorým pri výbere nových zamestnancov venujem pozornosť. Jednou z nich je stav človeka, ktorý je za výber nových ľudí zodpovedný: ako vlastne naozaj uvažuje? Myslí si, že je jednoduché v tejto dobe nájsť dobrého zamestnanca? Alebo si myslí, že nájsť vhodného kandidáta stojí kopec námahy a je to takmer nemožné? Pôsobia jeho vnútorné úvahy ako hnací motor alebo sa stávajú prekážkami v procese výberu? Ak je na tejto pozícii človek, ktorý má v hlave jasno, veci sa rozbehnú správnym smerom.

Je zrejmé, že situácia na trhu práce nejaká je. Samozrejme, dobrí ľudia nebudú čakať na ulici, väčšina z nich je už zamestnaná. Ale nie každý je spokojný so svojou aktuálnou prácou. A tu vzniká šanca zaujať tým správnym inzerátom. Je inzerát v priateľskom duchu? Alebo pôsobí málo sympaticky a neosobne? Ponúka niečo, čo im momentálne chýba? Napríklad, lepšieho šéfa, ktorý neprehliada ich zásluhy, ktorý sa postaví za svojich ľudí, ak sa vyskytne problém, ktorý si všíma prednosti svojich ľudí skôr ako ich slabé miesta, a podobne.

Na základe čoho vieš, či je nejaký uchádzač o zamestnanie ten pravý?

Že som prijala toho pravého sa ukáže, až keď sa zaradí do pracovného procesu – keď začne stabilne produkovať produkt v množstve a kvalite, aká je požadovaná. Ak to dokáže v rozumnom čase, je to ten správny. Ak to však nedokáže, musím nájsť nového.

Čomu sa rada venuješ vo voľnom čase?

Svoj voľný čas sa snažím venovať hlavne svojim deťom a rodine. Ale ak niečo málo zvýši iba pre mňa, siahnem po knihe. Ten kus dieťaťa, ktorý vo mne ešte ostal, miluje príbehy o odvahe a dobrodružstve. Na dobrých knihách ma fascinuje aj spôsob, akým spisovateľ ukladá slovíčka tak, aby nás previedol príbehom ľahko, ako keď rozkrojíte čerstvo upečenú, voňavú, nadýchanú bábovku, aby v nás vyvolal pocity, vytvoril požadovanú ilúziu a prinútil čítať až do konca. Tí najlepší ukladači slov dosiahnu aj to, že keď prečítate knihu, bude vám tak trochu ľúto, že to už skočilo.

Aké sú tvoje ďalšie životné plány?

Jedna z mojich najväčších životných túžob, mať šťastnú a zdravú rodinu, sa mi splnila. Nebol tam žiadny plán, ako keď si plánujete mesačné obraty, bola tam túžba a tá sa vyplnila. A moje ďalšie životné plány sa týkajú tiež rodiny, cestovania, výchovy detí a spoločne stráveného času... bol by tu však jeden malý osobný cieľ – mať doma vééééľkú knižnicu – po tomto túžim už od detstva.

Máš aj nejaké pracovné výzvy?

Mojou momentálnou pracovnou výzvou je, ako čo najrýchlejšie nájsť a zaučiť obchodného zástupcu, aby bol schopný prinášať stanovené množstvo objednávok. Hra je o tom, ako to urobiť dobre v čo najkratšom čase. Niektorí noví obchodníci majú zaužívané zvyky z minulosti, ktoré im bránia v napredovaní v novom prostredí. Nestačí rozhodnúť sa zmeniť pracovné miesto - je potrebná zmena pracovných návykov. Často sa stáva, že títo ľudia necítia a nevidia potrebu zmeny a tak ohrozujú svoju existenciu na novom pracovnom mieste. Darmo je v ňom veľký potenciál, neschopnosť zbaviť sa zlých návykov či vystúpiť z dnes toľko diskutovanej komfortnej zóny, mu jednoducho zlomí krk. Mojou úlohou je pripraviť presný zoznam krokov a akcií, ktorý zbaví nováčika zlých návykov, vybaví ho potrebnými schopnosťami a novými návykmi, aby bol v čo najkratšom čase schopný ísť do terénu a dostal tak rýchly dôkaz, že tento (pre neho možno trochu bolestivý) postup zaručuje úspech. Teším sa na okamih, keď odovzdám spísaný postup, ako toto všetko dosiahnuť a vrhnem sa na ďalšiu pracovnú výzvu.

Čo by si rada odkázala klientom HCA Slovakia?

Aby nestrácali čas s aplikáciou poznatkov, ktoré sa naučili. Vo svojom okolí často vidím ľudí, ktorí sú nadšení z nových vedomostí, sú nadšení z toho, že zrazu vidia riešenia tam, kde ich predtým nevideli. Ak im v danom okamihu chýba orientácia k akcii, ich vytúžený výsledok ostáva iba ilúziou budúcnosti, nadšenie postupne klesá, vidina dosiahnutého výsledku bledne až nakoniec celkom vymizne. Riešením je akcia: urobte to hneď, aj keď to nebude celkom dokonalé. V akcii je život, akcia prináša výsledky, riešenia a žiadanú zmenu.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,