ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Marc de Turck: Musíte byť schopný vidieť budúcnosť. Doslova ju vytvoriť.

2021-06-07 13:21:00 | kategória Rozhovory
 Marc de Turck: Musíte byť schopný vidieť budúcnosť. Doslova ju vytvoriť.

MARC de TURCK (*1962) je podnikateľom, profesionálnym konzultantom a prednášateľom z Belgicka. Tento rodák z Bruselu a potomok šľachtického rodu je jedným z najvýznamnejších svetových expertov na Hubbardovu manažérsku technológiu, prácu s ľuďmi, vodcovstvo a obchod. Má skúsenosti s manažmentom doslova z každého kontinentu: viedol firmy a prednášal od Hong Kongu v ďalekej Číne až po Španielsko, od Grécka až po Švédsko, od slnečnej Ameriky až po tie najstudenšie kúty Ruska. Jeho firma Ideas Free Boss pomohla už desiatkam tisíc manažérov z celého sveta. Bol takisto odborným konzultantom vlád Belgicka, Bulharska a Ukrajiny, ktorým pomáhal pri zavedení ekonomických reforiem založených na zdravom rozume.

Kde ste sa narodili, kde ste vyrastali a čo ste študovali?

Narodil som sa v Bruseli piateho februára 1962 a v tomto meste som aj vyrástol. Na strednej škole som sa venoval matematike a latinčine a potom som vyštudoval program Master of International Business Relations na Katolíckej univerzite v Leuvene.

S manažérskou technológiou pána Hubbarda som sa po prvýkrát stretol na prednáške v roku 1993. Bola na jednu z mojich obľúbených tém – Tónová škála! (Úsmev.) Hneď sa mi táto technológia zapáčila a okamžite som si kúpil knihy od pána Hubbarda, z ktorých ma najviac zaujala kniha o etike. Tá mi v tom čase veľmi pomohla. Dá sa povedať, že o vodcovstve, manažmente a predaji som sa učil v škole aj vo vlastnom živote, no najviac mi dalo štúdium tejto technológie.

Vaša firma pomáha klientom vo viacerých krajinách sveta. Čomu sa presne venuje, ako klientom pomáha a kde všade pôsobí?

Moja firma, IDEAS Free Boss (preklad: Myšlienky oslobodzujú šéfa) pomáha vedúcim pracovníkom, manažérom a podnikateľom v tom, aby boli úspešnejší vo svojom pracovnom aj osobnom živote. Jedným z našich najlepších študijných programov je program Free Boss (Oslobodený šéf), ktorý má za cieľ naozaj šéfa oslobodiť od každodenných aktivít, aby mohol spolu so svojou firmou hrať väčšie hry.

Od nášho vzniku sme odškolili približne 30 000 manažérov zo všetkých štátov EÚ – najmä z Belgicka, Holandska, Dánska, Nemecka, Švédska, Bulharska, Grécka, Macedónska a Slovenska, ako aj z Ruska, Číny a Ameriky. Ja osobne hovorím ôsmimi jazykmi.

Čo podľa vás tvorí dobrého majiteľa - manažéra a aké vlastnosti by mal mať?

Byť majiteľom - manažérom je v podstate veľmi jednoduché: musíte byť schopný vidieť budúcnosť, doslova ju vytvoriť. Potom musíte vedieť spôsobiť, aby túto budúcnosť videli aj ostatní členovia vášho tímu. A keď ju vidia, nesmiete pre nich byť manažérom-diktátorom ani otrokárom, ale skôr dobrou mamou. To znamená, že musíte svojich ľudí mať rád a chváliť ich za každý progres, ktorý urobia smerom k vašej spoločnej budúcnosti. Nakoniec, musíte dozerať, aby sa od tohto spoločného cieľa nikto neodchyľoval a v prípade potreby musíte nejaké odchýlky rýchlo napraviť. Je to také jednoduché.

Prečo potom medzi manažérmi panuje názor, že najťažšia práca je práca s ľuďmi? Prečo s ňou majú mnohí problémy?

Je to preto, lebo mnohí manažéri si neuvedomujú, že ľudia sú ľudia. Nie sú to stroje ani zvieratá. Nie sú všetci rovnakí! Preto často nevidia veci rovnako a majú svoj uhol pohľadu, ktorý nemusí byť totožný s vaším. Na tom nie je nič zlé, akurát dobrý manažér musí vedieť, ako s týmito rôznymi uhlami pohľadu pracovať. Dobrá správa je, že sa to dá naučiť a existuje spôsob, ako aj rôznych ľudí zladiť tak, aby ťahali za jeden povraz.

Druhým dôvodom, prečo sa to zdá byť náročné je, že mnohí ľudia sú zaseknutí v minulosti. Ich emócie a reakcie nie sú adekvátne tomu, čo sa deje teraz. Inými slovami, ich myseľ nie je naozaj „tu“, ale niekde „tam“, v minulosti. Manažment je umenie toho, ako zvládať ľudské emócie a reakcie a keď sa naučíte, ako na ne, problémy sa stratia.

Existuje nejaké zlaté pravidlo, ktoré by mal šéf vždy dodržiavať?

Áno, zopakujem ho ešte raz: nikdy si nemyslite, že to, čo vidíte vy, vidia vaši ľudia rovnako. To je tou najväčšou chybou ľudí, ktorí vedú iných ľudí.

Čo považujete za tú najväčšiu prekážku, ktorej firmy v súčasnosti čelia?

Mnohé firmy sú ako sardinky. Sú natlačené v obrovskom oceáne, ktorý je plný žralokov. Prospelo by im, keby šli hľadať potravu do čistejších vôd. Netreba sa báť expandovať!

Čo považujete za svoje najväčšie úspechy vo vašom profesionálnom a osobnom živote?

V osobnom živote je to jednoduché: našiel som ženu, ktorá pevne stojí vedľa mňa a podporuje ma už vyše dvadsať rokov. Na profesionálnej úrovni ma najviac teší to, že už viac ako šesťsto manažérov vďaka mojej pomoci radikálne zlepšilo svoje pracovné a osobné životy. Ich príbehy, ich slová, ich vďačnosť: to ma teší najviac.

Čo je na vašich seminároch jedinečné a prečo by sa ich človek mal zúčastniť?

Mnoho účastníkov mojich seminárov mi hovorí, že sú jedinečné najmä preto, lebo sú o ľuďoch. Je v nich obrovské množstvo energie, sú dynamické a ani na chvíľu vám nedovolia zaspať. Navyše, údaje, ktoré sa naučíte, sú veľmi ľahko aplikovateľné, lebo sú pravdivé a prinášajú výsledky. Moji účastníci mi často píšu, že im stačilo zaviesť len niekoľko nástrojov zo seminára a už sa nestíhali diviť, ako rýchlo a jednoducho sa ich ľudia otočili, niekedy až o stoosemdesiat stupňov.


Prihláste sa na seminár s Marcom de Turckom
Mzdy a firemné financie, 15.06.2021


 
 
 
 
 
 
 
 
 
,