ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Čo naučiť nových obchodníkov ako prvé?

2019-05-15 11:08:01 | kategória Predaj
 Čo naučiť nových obchodníkov ako prvé?

Nájsť a udržať si dobrého obchodníka je čoraz náročnejšie. Je to jedno z najťažších povolaní vôbec: obchodník trávi veľkú časť svojho pracovného času v teréne, musí byť absolútnym expertom vo svojom fachu, nesmie sa nechať zastaviť odmietnutím, musí neustále pracovať na svojom zlepšení a to všetko má robiť s nadšením. Čo musí šéf naučiť svojich obchodníkov, aby sa vo svojej práci uchytili a zostali vo firme?

Ak sa šéfov obchodných firiem spýtate, v čom sú ich obchodníci najslabší, väčšina odpovie rovnako: „V uzatváraní.“ Inými slovami, ich obchodníci sú schopní dobre prezentovať, vyznajú sa v tovaroznalectve a vedia zostaviť dobrú ponuku, ale nie sú schopní doviesť obchod do konca. A tak svojich ľudí šéfovia učia, ako lepšie uzatvárať, robia im produktové školenia, trénujú s nimi obchodné techniky – a nič sa nemení. Tí najlepší rýchlo dosiahnu svoj fyzický strop a tí slabí sa nevedia odraziť. Starí po čase z firmy odchádzajú a noví obchodníci sa nevedia naštartovať.

Aby ste svojich ľudí vedeli v obchode naplno rozbehnúť, musíte rozumieť tomu, že existuje niekoľko úrovní predaja, ktorým váš obchodník musí dokonale rozumieť ešte predtým, než môže niečo uzavrieť. 

Celý článok si prečítate, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor článku: Marcel Pavlík

Freepik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,