ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Výber ľudí vo virtuálnom svete

2021-04-16 19:55:55 | kategória Práca s ľuďmi
 Výber ľudí vo virtuálnom svete

Súčasná doba poriadne zamávala svetom personalistiky. V časoch kedysi nepredstaviteľných regulačných opatrení dochádza k presunu väčšiny biznisu na internet a ani výber ľudí nie je žiadnou výnimkou. Oplatí sa vôbec robiť pohovory online a ak áno, ako ich robiť správne?

Na úvod by som rada oslovila jeden pomerne rozšírený názor, ktorý o výbere ľudí v časoch corony počúvam. Mnohí majitelia firiem sú presvedčení, že teraz žiadny výber robiť netreba, lebo sú k dispozícii len takí ľudia, ktorých iné firmy nechceli. Nie je to celkom pravda: síce platí, že v ťažších časoch sa firmy najprv zbavujú tých „nadbytočných“ a tým pádom ich bude vonku viac, ale novú prácu si môžu hľadať aj tí najlepší, ktorí kvôli súčasnej situácii nevidia perspektívu vo svojom terajšom zamestnaní. A pamätajte, že platí pravidlo, že ten najlepší človek, ktorý do vašej firmy môže prísť, nie je človek, ktorý by nemal prácu. Práve naopak – je to človek, ktorý už prácu má, ale hľadá inú, lepšiu prácu. A práve v súčasnej dobe je takých ľudí veľa.

Keďže v dobách lockdownov a zákazov vychádzania je osobné stretávanie obmedzené, budeme sa zameriavať na marketing. V posledných rokoch je výber ľudí aj tak hlavne otázka marketingu – o vášho zákazníka sa bijete s desiatkami konkurenčných firiem, ale o vášho (budúceho) zamestnanca zápasíte doslova so všetkými. Preto treba svoje inzeráty umiestniť doslova všade: na sociálne siete, na svoju webstránku, na portály ponúkajúce zamestnanie, atď.

Prvé pohovory je možné robiť online cez aplikácie ako Zoom alebo Skype. Na druhé kolo si už človeka zavolajte osobne hneď, ako to bude možné, aby ste si vedeli overiť jeho praktické zručnosti. Samozrejme, ak to povaha jeho práce umožňuje, môžete jeho prax overiť aj cez online nástroje, ale majte na pamäti, že ak niekoho skúšate napr. zo znalostí Excelu alebo jazyka, ten človek môže mať u seba doma k dispozícii slovník alebo príručku. Medzičasom si určite overte referencie na tohto človeka u jeho predchádzajúceho zamestnávateľa, najmä jeho ochotu pracovať pod stresom.

Dobrou správou je, že otázky a postupy, ktoré vás naučíme na seminári o Výbere ľudí, ktorý je súčasťou našich programov Professional a Kvalifikovaný personalista, sú plne použiteľné ako v osobnom, tak aj v onlinovom styku. Pomocou nich viete u uchádzača otestovať a overiť tri základné vlastnosti/kritériá výberu: výkonnosť, čestnosť a osobnosť. Okrem toho sa naučíte, ako odhaliť neúprimné odpovede uchádzača, ako sa vyhnúť pasci osobnosti a ako napísať taký inzerát (a webstránku), ktoré samé pritiahnu dobrých kandidátov.

Súčasné obdobie je skutočne časom, počas ktorého sa ukáže skutočný charakter pracovníkov firmy. Nikdy nie je na škodu urobiť v rámci neho nejaké personálne obmeny a vylepšenia, a nájsť vynikajúcich ľudí! Tak čo, idete do toho so mnou?

Autor článku: Danica Legátová

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,