ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Prečo tento problém musím riešiť zase ja?

2013-02-01 09:27:47 | kategória Práca s ľuďmi
 Prečo tento problém musím riešiť zase ja?

Moji zamestnanci ma len zdržujú pri práci.

Aj vy ste si niekedy takto vzdychli? Aj vy to poznáte, keď šéfovi víria v hlave také myšlienky, ako napr.: Už som im to toľkokrát vysvetlil, toľkokrát som sa opakoval, má to vôbec zmysel? Nebolo by lepšie, keby som si to spravil celé ja sám a nemal žiadnych podriadených? Veď keď tak nad tým premýšľam, moji zamestnanci ma len zdržujú pri práci. Bez toho večného vysvetľovania a neustáleho opakovania toho istého znova a znova by som mal viac času a viac peňazí!

Vždy, keď som sa takto právom hneval na svojich podriadených a vedel som, že mám predsa pravdu, že by to mali vedieť, mali by to pochopiť a nie je možné, že to ešte stále nevedia, tak v tej istej chvíli som v hlave začul hlas: „Sú predsa aj väčšie firmy než tá tvoja, aj tam sú šéfovia a podriadení a funguje im to!“ Ako to robia? Ako to, že tam podriadení vedia, čo majú robiť a aj to robia? Ako to, že ich šéf sedí v inom meste a niekedy aj v inom štáte a funguje to?

Potom som prišiel na seminár do HCA a opäť som narazil na slovo, ktoré som vôbec, ale vôbec nemal rád a vyvolávalo vo mne pocity byrokracie, papierovania a zbytočnej roboty navyše. Bolo to slovo „smernice“. Aj vám sa ježia chlpy? Ja a smernice? A načo, veď my nie sme až taká veľká firma. Veď to celé ešte ako-tak zvládam a písanie smerníc by mi určite zabralo viac času než to, že všetko stále riešim osobne. No pripadám si ako škrečok v kolese, ktorý naháňa svoj chvost a čím rýchlejšie beží, tým rýchlejšie sa koleso krúti...

Dal som si teda povedať a skúsil som to. Lenže keď už píšem smernice, nevydám ich predsa skôr, ako budú dokonalé, no nie? Predsa sa nepodpíšem pod niečo, čo nie je aspoň na 99% dokonalé! A tak som smernice písal doma a mal ich dobre schované, aby ich náhodou niekto nevidel, kým nebudú perfektné. Časom som si povedal, že už dokonalé sú a môžem ich zverejniť. ČO SA VŠAK STALO? 

Celý článok si prečítate, ak sa stanete členom online klubu HCA Live. Prihlásiť sa môžete TU.

Článok nájdete v členskej sekcii klubu.

Autor: Radoslav Gibala

Background image created by Luis_molinero - Freepik.com

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,