ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Pracujú pre vás ľudia iba kvôli „darčekom“?

2017-02-07 15:30:45 | kategória Práca s ľuďmi
 Pracujú pre vás ľudia iba kvôli „darčekom“?

Je strašné, pokiaľ majiteľ alebo riaditeľ firmy nevie, prečo jeho ľudia pracujú preňho. Keď to nevie, môže sa mylne domnievať, že je to kvôli peniazom, výhodám, fyzickej blízkosti práce k bydlisku alebo technickému vybaveniu. Isteže, tieto hmotné faktory sú veľmi dôležité, ale zamestnávať ľudí, ktorí sú s vami iba kvôli vysokej výplate alebo osobným výhodám je veľmi krátkozraké. Takíto zamestnanci sú často ochotní pracovať, ale čo sa stane v prípade, že nastanú ťažké časy alebo budete musieť presťahovať firmu? Verte mi, že existujú ľudia, ktorí od vás odídu hneď potom, čo im oznámite, že budú mať chvíľu nižšiu výplatu alebo budú musieť dochádzať do roboty dlhšie. A určite sa zhodneme, že mať vo firme väčšinu takýchto ľudí je veľká nevýhoda. Našťastie, vo vašej firme to tak určite nie je.

Nevyštvite dobrých ľudí zlým správaním

Aj keď máte vo firme hlavne ľudí, ktorí sú v poriadku a pracujú aj pre iné dôvody ako peniaze, môže sa stať, že ich svojich nevhodným prístupom „pokazíte“. A keď od vás odíde dobrý človek, je to obrovská škoda. Zároveň tým posilňujete konkurenciu, čo iste nechcete.

Takže, ako u vás udržať dobrého človeka? Pozrime sa najprv na to, ako ho celkom isto neudržať. Na Slovensku raz bola strojárska firma, v ktorej bol naozaj šikovný majiteľ, ale svojmu riaditeľovi nedovolil bez jeho súhlasu ani kýchnuť. Všetko zúrivo kontroloval, až kým sa jeho schopný človek nezdvihol a nezaložil si konkurenčné podnikanie. Nemusím ani hovoriť, že táto firma dnes neexistuje. Správnym spôsobom je dopriať vašim ľuďom možnosť rozvíjať sa a určiť im presné pravidlá, v rámci ktorých môžu konať. Ale pozor! Dopriať schopným ľuďom úplnú slobodu alebo sa spoliehať na to, že všetko budú vedieť robiť sami, je veľká chyba.

Ďalším veľmi dôležitým bodom je dostatočne ľudí odmeňovať. Ale pod odmeňovaním sa v tomto prípade nemyslia peniaze ani špeciálne výhody. To, čo dobrí ľudia naozaj potrebujú, je vaša vďačnosť a úcta. Potrebujú cítiť, že ich máte radi a že si ich prácu vážite. Často postačí jednoduché „ďakujem“. Nepodceňujte ho: v jednej firme bol človek, ktorý sa už-už chystal dať výpoveď, keď za ním šéf konečne prišiel a po rokoch sa mu po prvýkrát poďakoval za jeho prácu. Tento žil z tohto jedného poďakovania ďalšie dva roky!

Udržať si dobrých ľudí je náročná práca. Existuje nekonečné množstvo chýb, ktoré môže šéf pri riadení svojho tímu urobiť. A existuje iba pár naozaj pravdivých pravidiel, ktorých sa musíte držať. Ak ich chcete poznať, príďte do HCA na Seminár o produktivite.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,