ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Ako nebyť závislý od svojich ľudí?

2019-05-07 14:54:57 | kategória Práca s ľuďmi
 Ako nebyť závislý od svojich ľudí?

Pokiaľ máte k svojmu autu rovnako vrúcny vzťah ako ja, tak ho nechodíte umývať len tak hocikde. Aj ja mám svoje obľúbené miesto, kam chodím už s tretím autom a za tie roky som sa dobre spoznala aj s majiteľom. Avšak tento veselý a dobre naladený človek sa v poslednom období zmenil na zamračeného, ustarosteného šéfa. Tak sme sa spoločne pozreli, čo je vo veci.

Keďže sa s týmto majiteľom poznáme už dlho, po krátkom rozhovore sa mi otvoril a posťažoval sa, že umývanie áut už nejde tak dobre, ako kedysi. Svojho času vraj pred jeho linkami stáli rady áut a na svoju procedúru čakali desiatky minút, kým dnes je to len polovica. „Nedáva to zmysel“, hovoril mi. „V našom okolí si nikto novú umyváreň neotvoril a áut je pritom dvakrát toľko.“ Spýtala som sa ho, ako pracuje so zákazníkmi – či aktívne získava nových alebo žije iba z toho, čo mal v minulosti. Pochválil sa, že má veľké množstvo nových zákazníkov každý mesiac, ale má problém si ich udržať. Mnohí z nich prídu iba raz či dvakrát a viac sa nevrátia. Napriek tomu, že zaviedol systém vernostných kariet a rôznych benefitov, zákazníci sa mu strácali.

Keďže všetci dobre vieme, že väčšinu obratu firmy tvoria najmä stáli zákazníci, rozhodla som sa urobiť malé pátranie a zistiť, v čom je problém. Začala som tým, že som sa šla pozrieť, ako sa čistí moje autíčko. Prijímací technik, ktorý mi ho prevzal, ani brvou nezaregistroval moju prítomnosť. Keď som ho pozdravila, zdvihol zrak a venoval mi pohľad, ktorý bol síce priamy, ale jasne mi dával najavo, že sa v jeho blízkosti nemám vyskytovať. Po krátkom vynútenom rozhovore som prišla na to, že jeho emócia bola veľmi bojovná a napriek všetkým mojim snahám sa mi nepodarilo vytiahnuť ho vyššie. Tak som sa vzdialila a keď som si prišla pre hotové auto, odovzdal mi ho so slovami: „Aha, už ste si konečne prišli po tú svoju haraburdu? Tak hybajte, odvezte to rýchlo preč.“ Nuž, neviem ako vy, ale ja mám svoje auto rada a hoci to nie je Lamborghini, cítim sa dotknuto, ak ho niekto nazve haraburdou.

Hlavný problém teda nebol v marketingu ani v konkurencii. Bol to problém s ľuďmi. „Ale ten človek bol vždy pracovitý! Robí svoju robotu dobre a poctivo. Nemôžem ho vymeniť! Takých ľudí je veľmi málo, kde zaňho nájdem náhradu?“ A tak ďalej a ďalej. Tomu šéfovi vôbec nedochádzalo, že kým bude vo firme takýto človek – hoci je len jeden – tak vytvorí u zákazníka tak veľa zloby, že ani umývacie linky zo zlata a najlepšie ceny mu nezaručia úspech. No on sa ho nechcel vzdať!

Viete, čo je hlavná príčina toho, že sa šéfovia boja vymeniť ničivých alebo zlých ľudí? Na prvý pohľad sa zdá, že je to preto, lebo „nejsou lidi“. To nie je pravda. Dobrí ľudia sú a existujú. Ale predstavte si, že by si takýto dobrý človek hľadal robotu a prišiel by na pohovor práve k vám. Čo myslíte, chcel by u vás zostať, keby videl, že vo firme pracuje taký človek, ako je opísaný vyššie, a šéf s tým nič nerobí? Dobrý človek nemôže prísť, kým na jeho mieste sedí niekto zlý. Je to holý fakt.

Chcete poznať skutočný dôvod, prečo sa šéf zubami-nechtami drží aj zlého človeka? Môžem k vám byť úprimná? Nuž, pravda znie takto: šéf si myslí, že ak by ho prepustil, bolo by to jeho osobné zlyhanie. A to on predsa nemôže dopustiť! Raz ho predsa zobral k sebe do firmy a preto tam aj zostane napriek všetkému. Znie to šialene? Veď to aj šialené je! Predstavte si, že máte znovu pätnásť a práve ste sa dali dokopy s vašou prvou frajerkou. Po čase zistíte, že vám nevyhovuje, že má iné hodnoty, že sa smeje z vašich kamarátov a je drzá k vašim rodičom. Väčšina z nás by proste prijala fakt, že sme si vybrali zle a nemala by problém sa rozísť. Je to normálna vec. Ale pracovný pomer nie je manželstvo! Prečo sa mnohí šéfovia nedokážu rozísť vo firme, to je veľká záhada.

Týmto článkom nechcem povedať, že by ste každého nepríjemného človeka mali hneď prepustiť. Samozrejme, že nie. Väčšina zamestnancov sú dobrí ľudia, ktorí chcú pracovať a mať normálne vzťahy. Ale faktom je, že kým nemáte istotu v tom, že dokážete nájsť, pritiahnuť, zaškoliť a udržať dobrých ľudí, ste závislý od tých, ktorých máte dnes. A ak sa tí časom zmenia, môže to firme spôsobiť obrovské problémy. Príďte do HCA absolvovať program Kvalifikovany personalista a naučte sa vyberať nových ľudí s istotou. Veď kto z nás by chcel naveky trčať v nešťastnom manželstve?

Autor článku: Danica Legátová

Freepik

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,