ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Šéf bez štatistík - „Hra na slepú babu“

2013-03-01 08:05:44 | kategória Financie
 Šéf bez štatistík - „Hra na slepú babu“

Štatistiky sú pekná a spravodlivá hra.

„...dohodli sme sa. Školenie bude, tieto problémy sa nemôžu opakovať!“ Faktom ostáva, že školenie bolo nevyhnutné. Ostávalo len dohodnúť sa s prednášateľom na termíne konania školenia. Najhlavnejším kritériom bolo, aby to nestálo veľa peňazí a aby sa to uskutočnilo čo najskôr. Po technickej stránke bolo všetko zabezpečené: termín, prednášajúci i priestory a išlo sa na vec. Každý si odtiaľ odniesol to svoje, to čo ho najviac zaujalo a čo najviac potreboval. Uvedomil som si, že moja prevádzka potrebuje merať prácu zamestnancov, aby som ich mohol spravodlivejšie odmeňovať. Tým správnym nástrojom na to budú štatistiky. Lenže ako ich použiť?

Aké budú s l e d o v a n é kritéria na ich vyhodnocovanie? Tak ako mi to bolo povedané na školení, ja sám mám určiť kritériá pre svoju prevádzku – ja ju poznám predsa najlepšie. Viem, čo je dôležité pre chod prevádzky. Rozhodol som sa - začneme čo najskôr! Odmeňovanie na základe štatistík bude už o mesiac. Otázka však bola, ako to oznámim personálu. Už vidím ich poznámky, nové veci prijímajú neradi, ofrflú to až tak, že zvyčajne som znechutený po zvyšok dna. No v tomto prípade nepovolím, štatistiky sa budú robiť a basta. Veci sa udiali tak ako som predpokladal. Cesta späť už neexistovala. Zvolal som zamestnancov a oboznámil ich s tým ako to bude fungovať s pomocou štatistík. Svoj príhovor som ukončil vetou: „A to, čo bolo povedané, od zajtra platí!“ Na počudovanie moje argumenty postačovali. Každý si začal bez veľkého reptania štatistiky vyplňovať sám. Niekedy, ak to bolo potrebné a požiadali ma to, tak som im pomohol. A všetko bolo odrazu pod kontrolou. Začiatky používania štatistík boli určite veľkou nevídanou zmenou. Slovami odborníka by sa dalo povedať, že vo vnútri firmy vzniklo (v pozitívnom zmysle slova) konkurenčné prostredie. Kolektív sa viac zomkol, mal novú veľkú hru a ešte väčšiu realitu o celom dianí a chode prevádzky.

Koniec mesiaca priniesol prekvapenie. Moja dlhoročná predstava o kvalite personálu a poradí v pomyslenom rebríčku od najlepšieho po najslabšieho dostala trhliny. Pravda bola celkom iná. Niekto si obhájil moju predstavu o jeho skvelých schopnostiach a niekto nie. Najviac ma zarazilo umiestnenie vedúceho zmeny. V štatistikách padol na samé dno - medzi tých najslabších. Táto skutočnosť mi dlho nedala spávať. V minulosti, ak boli výsledky, som toho človeka odmeňoval na základe skutočností, ktoré som mal k dispozícii. Rozhovor s ním bol stále príjemný, kolektív makal a on ako ich vedúci dostával odmenu, ktorá mu predsa „právom“ patrila. Vždy to bola nemalá čiastka, takže bol aj spokojný a nikdy nezabudol poďakovať. Štatistiky však všetkých ukázali v novom svetle. Mne osobne otvorili oči. Môj vedúci zmeny bol v skutočnosti niekto, kto sa viezol a skrýval za výsledky ostatných. Hanbil som sa sám pred sebou i pred kolektívom, že som to za tie roky nezbadal. Popravde každý postupne začal vnímať svoju prácu ináč – zodpovednejšie. Kolektív sa viac zomkol a rivalita medzi zmenami mala tú pravú šťavu.

Dnes sú v GVP s.r.o. štatistiky samozrejmosť, ktorú kolektív potrebuje. Pretože to je tá pravá hra s férovými pravidlami pre všetkých zúčastnených. Sťažnosti ohľadom štatistík boli iba na to, prečo sa nerobili skôr, keď sú také dobré a pravdivé. Škoda zbytočne smútiť za chybami minulosti. Dôležitý je dnešok a ešte viac to, čo si naplánujeme na zajtra. Dnes vieme, že zajtra bude každý odmenený spravodlivejšie. Všetci sa tešia do práce a jedna i druhá zmena opreteky kričí: „Budúci mesiac my budeme lepší!“ Štatistiky sú pekná a spravodlivá hra.

Autor: Marián Gerboc

Spolumajitel firmy GVP s.r.o. Humenné

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,