ŠKOLA MANAŽMENTU L. RONA HUBBARDA
SEMINÁRE A KURZY PRE MAJITEĽOV FIRIEM, MANAŽÉROV A OBCHODNÍKOV
 Logo
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HCA TV: Kvalitní ľudia hľadajú kvalitných šéfov

2018-04-24 14:26:09 | kategória Práca s ľuďmi
 Kvalitní ľudia hľadajú kvalitných šéfov

Po šestnástich rokoch v branži som si uvedomila, že pre mnohých klientov som niečo ako “tichý spoločník”: niekto, kto raz za čas príde do firmy, pohľadom človeka zvonku sa pozrie na jej aktuálny stav, porovná to s ideálnou scénou a dokáže zaujať stanovisko. Touto pridanou hodnotou viem a to nielen ja, ale aj moji kolegovia dať majiteľovi na veci iný pohľad.

V nedávnej dobe som začala pozorovať, že viacerí majitelia sa už dlhší čas krútia vo svojej operatíve a je im dobre. Firma sa im nerúca, štatistiky nejako idú a hoci nestúpajú, kto by dnes čakal, že by vôbec mali rásť? A ako by aj mohli, keď nie je s kým pracovať?

Súhlasíte s tým, že najväčší dnešný problém je ten, že nie sú ľudia? Nuž, ak platí, že vrana k vrane sadá, môžeme povedať, že firma má len takých ľudí, akou je ona sama. A aj samotný šéf má okolo seba len takých ľudí, aký je on sám. Samozrejme, aj keď je šéf kapitánom, jeho loď by nemohla fungovať, ak by boli kapitánmi všetci. Potrebujeme aj kuchára a veslárov, no aj títo ľudia musia byť veľkí profesionáli vďaka geniálnemu nástroju – klobúkom. Veď komu by sa už chcelo vysvetľovať svojim kolegom po desiaty či stý krát rutinné veci?

Prebehla vám pri zmienke o klobúkoch v mysli spomienka na tú chvíľu, keď ste ich konečne chceli začať spisovať? Pokiaľ áno a ešte ich nemáte, vedzte, že vaša firma nebude stáť na ľuďoch, ale na systéme. A dlhoročné skúsenosti ukazujú, že práve dobrý systém prežije vždy. Ak by vášho kľúčového človeka zajtra nebolo, čo by ste si počali? Museli by ste si pospomínať na to, ako ste to kedysi robili vy a veru by ste to museli robiť aj osobne. Bez klobúkov by ste boli stratený.

Čo som chcela týmito pár riadkami povedať? Učíme sa každý deň: od ľudí, ktorých stretneme, od múdrych odborníkov z médií, od priateľov či rodičov. V tom lepšom prípade sme schopní rozlíšiť, ktorému zdroju sa dá veriť, ktoré informácie sú užitočné a ktoré nie. Lebo podľa zvoleného zdroja máme aj výsledky! Ak som denno-denne závislá na médiách, komunikujem s nešťastnou kamarátkou, ktorú prepustili z práce a čítam e-maily od nezamestnaného švagra, určite to bude na mňa mať negatívny vplyv. Ak by som si mohla vybrať, s kým mám komunikovať, určite by to boli ľudia, ktorí niečo dokázali a od ktorých sa mám čo naučiť. Mimochodom, preto v HCA pracujem ja a preto vás rada na našich službách stretávam. Tak či onak mi určite dáte za pravdu, že akými informáciami je človek obklopený, takým smerom sa uberie.

Ak by ste chceli vedieť, ako byť ešte viac kvalitným šéfom, ktorý si do firmy pritiahne čo najkvalitnejších a najproduktívnejších ľudí, príďte na najbližší seminár pre manažérov do HCA. Pokojne aj na taký, na ktorom ste už boli. A prečo? Jednoducho preto, lebo pred kvalitnými ľuďmi musíte mať náskok. Tí si totiž hľadajú len takých šéfov, od ktorých sa môžu učiť. Do skorého videnia u nás v HCA!

 Autor článku: Viera Lišková

Designed by Freepik

 
 
 
 
 
 
 
 
 
,